hír
Kiosztották az első Magyar Mozgókép Fesztivál díjait, összesen 20 kategóriában. A legtöbb díjat a Post Mortem kapta, a legjobb film a Hasadék lett,…
továbbhír
Valencia Holdja életműdíjjal méltatta Cakó Ferencet a Cinema Jove filmfesztivál a hétvégén tartott megnyitóján Valenciában.
továbbhír
Nemes Jeles László kisfilmjét Bergamoban, Cakó Ferenc Érintését Valladolid-ban díjazták, Mundruczó retrospektív, A repülés története és az Így,…
továbbhír
Jankovics Marcell munkásságát és Szoboszlay Eszter Szomszédolás című filmjét díjazta a pozsonyi animációs biennále - tudatta a Magyar Filmunió. A…
továbbmagazin
Amerikai tévésorozatokra, mexikói szappanoperákra csorgatja a nyálát a magyar közönség, a magyar forgatókönyvírók többsége az amerikai…
továbbhír
Cakó Ferenc Randevúja a legjobb európai rövidfilm díjáért száll ringbe decemberben Berlinben. A nemzetközi mezőny tizenkét filmjéből tíz már megvan.…
továbbhír
Három magyar kisfilm kapott meghívást a Dán Filmintézet augusztus 11-én kezdődő fesztiváljára. Csáki László ötperces animációját Szöulban mutatják…
továbbhír
Három magyar film is jelentős külföldi elismerésben részesült a hétvégi fesztiválokon. Cakó Ferenc Randevú című alkotása a Valladolidban…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié